Kalwaria Zebrzydowska

n/a°C

Data przyjazdu:

Data wyjazdu:

Kalwaria i okolice

Kalwaria jest idealną bazą wypadową do zwiedzania południowej Polski, bliskość takich miejsc jak : Kraków, Wadowice, Wieliczka, Oświęcim sprawia że zatrzymując się tutaj mogą Państwo zwiedzić najpiękniejszy region Polski!

Wadowice (12km) Miejsce urodzenia i Dom papieża Jana Pawła II – www.domjp2.pl

 

Kalwaria Zebrzydowska

Zespół Kulturowo-Krajobrazowy Klasztoru i Parku Pielgrzymów oo Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej od 1999r. jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Barokowy Kościół z XVII w. słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Kalwaria znana jest z organizacji barwnych misterii pasyjnych i odpustów. Największe procesje odbywają się tu w czasie Wielkiego Tygodnia i 15 sierpnia, w trakcie odpustu święta Wniebowzięcia NMP.  

fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Klub Energy 2000 (www.energy2000.pl) – 5km Przytkowice

 

Lanckorona (5 km)

Wieś zachowała oryginalną drewnianą zabudowę z drugiej połowy XIX wieku. Warte zobaczenia sa także ruiny zamku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Inwałd  (20km)Park Miniatur, Dinolandia.

Zator (25 km)

DinoZatorland i Park Św. Mikołaja w Krainie Bajek

Oświęcim (40 km)

Hitlerowski Obóz Zagłady Auschwitz – Birkenau

(c) www.auschwitz.org.pl

Kraków (25km)

Jest jednym z najstarszych miast Polski o ponadtysiącletniej historii, posiada wartościowe obiekty architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki. Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski a do 1611 r. siedzibą władców państwa polskiego. Zabytki warte zobaczenia: Zamek Wawelski, Smocza Jama, Droga Królewska, Kopiec Kościuszki, Kościół Mariacki, Klsztor oo. Franciszkanów, Pałac Biskupów (okno papieskie), Sukiennice.

Wieliczka (40km)

Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. W 1976 roku kopalnia soli w Wieliczce wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Gorzeń Górny (15km)

Dwór Muzeum Emila Zegadłowicza

Zamek w Lipowcu (36 km)

Dawny zamek biskupów krakowskich w Lipowcu.

Sucha Beskidzka (32 km)

Renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej, Karczma Rzym.

Dolina Dolnej Skawy (15 km)

Na obszarze Doliny Dolnej Skawy (obszar Natura 2000) znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Żaki i Przeciszków oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Jurajskich Parków Krajobrazowych.

Dolina Dolnej SkawyDolina Dolnej Skawy

fot. Tomasz Góralczyk

Zubrzyca Górna (70 km)

Skansen Muzeum Wsi Orawskiej

Zakopane (99 km)

Polska stolica Tatr.

 

Siepraw (28km)

Stoki narciarskie.

 

Góry

Wadowice położone są u stóp Beskidu Małego, przez który przebiega sieć szlaków turystycznych o długości 500 km. Beskid Mały – Leskowiec 922 m, Groń Jana Pawła II 890 m – schronisko PTTK, kolej linowo-terenowa, na górę Żar, przełom i kaskada rzeki Soły, zespół elektrowni szczytowo pompowych Porąbka -Żar, Magura Wilkowicka 908 m – schronisko Beskid Śląski kolej linowa na Szyndzielnię 1008m, kolej linowa na Skrzyczne 1257 m (ze Szczyrku) Beskid Żywiecki Babia Góra 1725 m – najwyższy szczyt Beskidów – schronisko na Markowych Szczawinach, Pasmo Polic, Hala Krupowa – schronisko

Bookmark and Share
© Hotel Barka 2011